Ostatnia tabletka antykoncepcyjna w listku? Nie ma problemu!

Wiele kobiet, które korzysta z tabletek antykoncepcyjnych, zna ten moment przerażenia – uświadamiamy sobie, że właśnie połykamy ostatnią tabletkę, a zapomniałyśmy umówić się na wizytę w celu przedłużenia recepty. Na szczęście teraz nie jest to już problem i nowe tabletki możemy zdobyć już tego samego dnia. Wszystko dzięki opcji konsultacji online.

Antykoncepcja online – na czym polega to rozwiązanie?

Jest to nowa opcja, która pozwala na uzyskanie recepty bez ruszania się z domu. Jedyne co jest nam potrzebne to laptop albo nawet smartfon. Na stronie Telemedyk mamy do wyboru kilka opcji usług medycznych – jedną z nich jest konsultacja w celu uzyskania recepty na środki antykoncepcyjne. Po wybraniu usługi jesteśmy proszeni o wypełnienie formularza. W nim musimy odpowiedzieć na kilka pytań związanych z naszą sprawą i opłacić usługę. Do formularza należy też załączyć dokumentację potwierdzającą naszą historię zażywania tego samego leku. Po krótkim czasie skonsultuje się z nami lekarz.

Jak przebiega konsultacja online?

Podczas takiej wizyty online lekarz zada nam kilka pytań na temat naszej menstruacji czy historii brania leków antykoncepcyjnych. Ponieważ lekarz ma już dostęp do naszej dokumentacji medycznej (np. poprzedniej recepty na leki), to mamy pewność, że cały proces jest całkowicie bezpieczny. Na koniec wizyty otrzymujemy receptę, którą możemy zrealizować jeszcze tego samego dnia. E-recepta na tabletki antykoncepcyjne zapewni nam ciągłość stosowania środków.

Ginekolog a recepta online – czy wizyta jest konieczna?

Ponieważ do formularza załączamy dowód na stosowanie leków, wizyta u ginekologa jest już zbędna. Dzięki temu całą sprawę możemy załatwić o wiele szybciej i nie musimy się martwić o pominięcie tabletki.

Jakie inne środki możemy uzyskać w ten sposób?

Tabletki to nie jedyne środki, które możemy uzyskać w ten sposób. Lekarz podczas konsultacji online może nam też przepisać receptę na krążek dopochwowy albo na plastry antykoncepcyjne. Wśród tabletek możemy z kolei wybierać wśród środków jedno- i dwuskładnikowych. Dzięki tej metodzie możemy też uzyskać receptę na antykoncepcję awaryjną.

Jak widać antykoncepcja i recepta online mogą więc iść w parze. Warto wypróbować tę nową metodę, która pozwala nam zaoszczędzić dużo czasu i na przykład brania wolnego z pracy. Dzięki usłudze konsultacji online ostatnia tabletka w listku nie musi nas już napawać przerażeniem. Nowe tabletki możemy mieć w ręce już kilka godzin później.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *