Mini a może długie – jakie spódnice są lepsze na lato?

Wraz z przychodzącym latem kobiety zwykle nieco zmieniają swoją garderobę. Wiążę się to nie tylko ze zmianami w pogodzie, ale też z nastrojem – w cieplejsze miesiące dominują jasne barwy i delikatne wzory, a w te zimniejsze miło jest się otulić ciepłym, ciemnym swetrem. Po zimie schować można ocieplane, grube spodnie, a wyciągnąć delikatne spódnice na lato. Mini a może długie – jakie spódnice są lepsze na lato?

Spódnice na lato mini – zalety i wady

Spódnica mini to częsty wybór w letnie dni. W takim fasonie nie będzie za gorąco. Nogi będą mieć jednak szansę na złapanie słońca i delikatne opalanie (pamiętać należy jednak o kremie z filtrem przeciwsłonecznym – nie tylko na plaży, ale też idąc zwiedzać miasto w dzień). Spódnica mini podkreśla też nogi. Dobrze dobrana będzie niezwykle korzystna dla sylwetki. To świetny wybór na wyjście ze znajomymi na wieczornego drinka latem czy na randkę. Będzie wyglądać bardzo dobrze zarówno z trampkami czy balerinami, jak i ze szpilkami.

Spódnica mini będzie niestosowna i niemile widziana w niektórych miejscach. Raczej nie powinno się jej zakładać na formalne uroczystości, święta czy niedzielny obiad u osób starszych. Można nie zostać wpuszczonym do kościoła czy muzeum. Źle dobrana (np. nieco za mała bądź za krótka) spódnica będzie się podwijać, co będzie zarówno niewygodne, jak i naprawdę nieeleganckie, w każdej okazji. Z mini trzeba uważać, a przy zakupie obejrzeć się z każdej strony, spróbować się schylić i wyobrazić sobie, do czego będzie można założyć ten element garderoby.

Spódnice długie – zalety i wady

Niewątpliwą zaletą spódnic długich jest to, że są bardziej stosowne w przypadku formalnych uroczystości. Śmiało można zakładać je np. do kościoła. Sprawdzą się więc na rodzinne uroczystości (komunie, chrzty) czy obiad u dziadków bądź rodziców. Poza tym, dłuższa spódnica ze zwiewnego materiału będzie przewiewna i wygodna – nie będzie w niej za gorąco. Sprawdzi się np. przy zwiedzaniu bazylik na wakacjach, kiedy jest gorąco, ale kobieta powinna mieć zasłonięte nogi.

W spódnicy długiej nie da się jednak opalić nóg – będą cały czas zasłonięte. Poza tym, fason zbyt długi może, przy chodzeniu, zahaczać o podłoże i zbierać kurz. Najbezpieczniej jest, jeśli osoba nosząca nie jest bardzo wysoka, założyć buty na obcasie bądź platformie. Nie zawsze jednak obuwie z podwyższeniem jest wygodne.

Spódnica mini czy długa – którą lepiej wybrać?

To, czy założyć spódnicę mini, czy długą, powinno zależeć głównie od okazji. Inną wybierzemy na randkę z chłopakiem (np. mini z falbanami do obcisłej bluzki i sandałków na obcasie), a inną na obiad u teściów (np. długą, lnianą, do koszuli i czółenek). Zarówno ta pierwsza, jak i ta druga, sprawdzą się jednak latem. O tym, czy będzie nam za gorąco, czy nie, decyduje głównie materiał, z którego wykonana jest odzież. Warto zadbać o odpowiednią długość. Spódnica zbyt krótka będzie niekomfortowa, a zbyt długa może szurać po ziemi. Ani jedna, ani druga skrajność nie sprawi, że będziemy wyglądać dobrze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *