Drenaż limfatyczny – w ramach NFZ czy prywatnie?

Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu, który może okazać się bardzo pomocny nie tylko w obrzękach limfatycznych, ale również w przypadku żylaków kończyn dolnych, bólu łydek, czy innych schorzeniach. Gdzie zgłosić się na taki zabieg? Lepiej wybrać się na drenaż limfatyczny w ramach NFZ czy prywatnie? Sprawdzamy!

Drenaż limfatyczny w ramach NFZ

Wydawać by się mogło, że każdy, kto ma ubezpieczenie i odprowadza składki, ma zapewnioną opiekę w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jednak praktyka pokazuje, że dostanie się na jakikolwiek zabieg w publicznych placówkach zdrowia, często graniczy z cudem. Każdy pacjent musi zmagać się z wieloma problemami, w tym np. z długim czasem oczekiwania na zabieg, brakiem odpowiedniego sprzętu, czy fachowca. Dlatego to, czy dostaniemy się na drenaż limfatyczny w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, wcale nie jest pewne. Co więcej, nawet jeśli uda nam się zapisać, to może okazać się, że najpierw poczekamy kilka miesięcy na pierwszy zabieg. W przypadku osób, które nie wymagają natychmiastowej reakcji, czekanie nie robi różnicy. Gorzej mają osoby, które nie mogą sobie pozwolić na kilka miesięcy czekania. W takich przypadkach trzeba już myśleć o innych rozwiązaniach.

 

Drenaż limfatyczny prywatnie

 

Całe szczęście na usługach publicznych placówek zdrowia oferta się kończy. Drenaż limfatyczny warszawa oferowany jest również w prywatnych gabinetach. Co ważne, w takich gabinetach najważniejszy jest pacjent, co oznacza, że nie będziemy musieli zmagać się z takimi problemami, jak w przypadku wizyty w publicznych placówkach zdrowia. W prywatnych gabinetach czas oczekiwania na drenaż limfatyczny liczony jest w godzinach lub dniach, a nie w tygodniach, czy miesiącach. Dzięki temu każdy, kto potrzebuje natychmiastowej pomocy, ma ją zapewnioną. Jedyną przeszkodą mogą być koszty. Mając ubezpieczenie zdrowotne, wolimy nie ponosić dodatkowych kosztów, ale czasami wizyta w prywatnym gabinecie jest jedynym sposobem na uzyskanie pomocy. Dlatego warto się zastanowić, co nam wyjdzie na korzyść, a na pewno uda się podjąć dobrą decyzję.

 

Drenaż limfatyczny w ramach NFZ czy prywatnie?

 

Odpowiedź na to pytanie, to formalność, ponieważ każdy, kto próbował dostać się na drenaż limfatyczny w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, doskonale wie, że nie jest to proste zadanie. Dlatego, gdy staniemy w obliczu podobnego wyboru, warto postawić właśnie na usługi prywatnego gabinetu. Co ważne, jego wybór nie może być przypadkowy. Godny zaufania jest tylko profesjonalny gabinet, ponieważ to właśnie tam możemy liczyć na dobrą opiekę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *