Czy wskazane jest zwiększenie aktywności fizycznej?

 

Zdecydowanie warto zadbać o możliwość zwiększenia wysiłku fizycznego – jeśli tylko jesteśmy w dobrej formie, to w ogóle nie powinniśmy tego robić, ponieważ efekty są zwykle bardzo niewielkie i łatwo o kontuzje. Co więc możemy zrobić, gdy znajdziemy się w takiej sytuacji? Oczywiście jest wiele różnych czynników, na które warto zwrócić uwagę, ale dzisiaj skupimy się na jednym z najważniejszych, a mianowicie na poziomie aktywności fizycznej.

Ćwicz z dowolną intensywnością

Ważny jest też trening z dowolną intensywnością – bo w ten sposób nie tylko poprawiamy swoją kondycję, ale także uczymy nasz organizm, jakie zadania wykonywać efektywnie. Jeśli więc nie jesteśmy do końca pewni, jaka intensywność jest odpowiednia dla danego ćwiczenia, warto na samym początku sprawdzić, czy jesteśmy w stanie wykonać przynajmniej kilka serii po 10 z odpowiednią częstotliwością.

Intensywność treningu

Na koniec warto wspomnieć również o samej intensywności treningu – to ona decyduje o tym, z jaką ilością musimy pracować. Jeśli więc stwierdzimy, że borykamy się z daną trudnością, powinniśmy to zmienić, aby stała się łatwiejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *