O Dutch Passion

Dutch Passion jest bankiem nasion marihuany pochodzącym z Holandii. Został założony w Amsterdamie w 1987 roku przez biologa Henka van Dalena.

Początki banku sięgają roku 1972, kedy Henk rozpoczął uprawiać marihuanę. Przez to, iż studiował biologię przez 6 lat szybko stał się bardzo cenionym i uznawanym hodowcom konopi.

Swoje nasiona Henk importował z Tajlandii i Nigerii, a w Holandii krzyżował je z innymi odmianami. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku Dutch Passion zaczął oferować nasiona w małej skali. Grono odbiorców stale się jednak zwiększało, gdyż rośliny marihuany wyrastające z nasion Dutch Passion było wiele lepszej jakości niż te, produkowane z nasion sprowadzonych z Azji czy Afryki.

Dutch Passion posiana nasiona konopne, które są cenione przez kolekcjonerów z całego świata. Jest to spowodowane tym, iż nasiona tego banku są bardzo wysokiej jakości dzięki ustabilizowanym genom. Rośliny te dzięki temu dają bardzo wysoki plon.

Dutch Passion ciągle powiększa ofertę nasion feminizowanych, automatycznych, a także od pewnego czasu nasion marihuany medycznej z dużą zawartością CBD.